Skaner.com – interaktywna mapa i nieruchomości przeznaczone na licytacje

Mało jest w sieci stron, które działały by szybko, a przy tym dokładnie wskazywały adres nieruchomości. Oczywiście, najbardziej znana interaktywna mapa, to Google Maps, ale wbrew pozorom, ona nie radzi sobie aż tak dobrze i często może wywieść nas w pole – wskazując jedyni miejsce w pobliżu poszukiwanego adresu.

Geoportal.gov.pl to dokładniejszy sposób na ustalenie lokalizacji nieruchomości, numeru działki bądź jej adresu. Dzięki niemu mamy dostęp do aktualnych danych przestrzennych, w tym danych o charakterze katastralnym, danych ogólnogeograficznych, danych obiektów topograficznych, map topograficznych, czy do rejestru nazw geograficznych. Niestety tak duży zbiór informacji sprawia, że portal nie zawsze działa poprawnie, a na wczytanie poszczególnych podstron trzeba sporo czekać.

Skaner.com to nowy portal, który dopiero pojawia się w wynikach wyszukiwania. Jeśli jednak na niego trafimy, możemy być mile zaskoczeni. Znajdziemy tam bowiem interaktywną mapę, która potrafi wskazać nam dokładny adres nieruchomości i numer działki. Do tego bardzo szybko się wczytuje. Jeśli do tej pory korzystaliśmy z Geoportalu, odczujemy miłą odmianę.

Skaner.com – jakie usługi oferuje?

Wbrew pozorom autorzy portalu skaner.com stworzyli go w nieco innym celu, niż tylko udostępnienie interaktywnej mapy do wyszukiwania nieruchomości. Mamy tutaj bowiem możliwość wyszukania nieruchomości, które zostały wystawione na licytację komorniczą. Dane te są ogólnodostępne i darmowe, nie trzeba dopłacać, za wyświetlenie szczegółów, czy kontaktu do komornika, a jednocześnie mamy zebrane informacje z całej Polski. Jeśli zatem interesujemy się nieruchomościami, możemy wyszukać korzystne oferty i od razu sprawdzić położenie działki na mapie. Do tego za darmo,  odczytamy treść księgi wieczystej, jeśli nieruchomość ją posiada, a komornik podaj jej numer w ogłoszeniu.

Kolejna funkcjonalność serwisu to możliwość ustalenia numeru księgi wieczystej na podstawie adresu nieruchomości lub numeru działki. Warto mieć jednak na uwadze, że ta opcja jest płatna. A zatem serwis dołącza do kilku innych pisanych TUTAJ, które oferują księgi wieczyste po adresie nieruchomości. Z jaką skutecznością je wyszukuje, jeszcze nie mieliśmy okazji przetestować, ale niebawem na pewno powstanie o tym osobny artykuł.

[Głosów: 2   Average: 4.5/5]