Księgi wieczyste po ID działki

Znalezienie numerów księgi wieczystej po adresie nieruchomości nie jest trudne – oczywiście o ile znamy adres tejże nieruchomości. Nie powinno również sprawiać trudności wyszukiwanie kw po numerze działki. Ta metoda wyszukiwania jest jednak niedokładna, zwłaszcza w dużych miastach. W Warszawie znajdziemy kilkadziesiąt działek o numerze 120 i tylko posiadanie dokładniejszych danych – przynajmniej nazwy dzielnicy, a najlepiej numeru ID działki pozwolą na wyszukanie kw dla lokalizacji, o którą nam chodziło.

Jak znaleźć numer ID działki?

Wbrew pozorom, znalezienie numerów identyfikacyjnych działki nie jest tak trudne, jak mogłoby się nam wydawać. Takie dane bez problemu wyszukamy na Geoportalu (który zawiera m.in. dane o charakterze kastralnym, mapy topograficzne, numeryczny model tereny oraz rejestr nazw geograficznych).
Początkowo korzystanie z tego serwisu może wydawać się skomplikowane, jednak to tylko pozory. Wystarczy tylko kilka chwil, by bez problemu opanować działanie Geoportalu.
Kto jednak nie czuje się pewnie – może skorzystać z naszej pomocy.

Aby znaleźć interesującą nas lokalizację (w przypadku kiedy mamy jej adres) należy po wejściu na stronę Geoportalu wybrać przycisk „Wyszukaj działkę.” Zostaniemy przeniesieni na stronę z mapą Polski, a w jej prawym górnym rogu pojawi się okienko do wpisania lokalizacji i przycisk szukaj.

W kolejnym kroku wyświetli się mapa z zaznaczonym obszarem lokalizacji, która nas interesuje. By sprawdzić, jaki jest numer identyfikacyjny dla danej lokalizacji wystarczy kliknąć lewym przyciskiem w zaznaczony punkt.

Jak znaleźć księgi wieczyste po ID działki?

Jeśli udało nam się już ustalić numer identyfikacyjny działki, pozostaje wyszukanie księgi na podstawie podanych informacji. Aby znaleźć księgi wieczyste po ID działki, wystarczy skorzystać z jednego z płatnych portali, które posiadają taką funkcję. Niestety nie ma możliwości wyszukiwania księgi wieczystej po ID działki na portalu udostępnionym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

[Głosów: 4   Average: 4.3/5]