Księgi wieczyste po adresie

 

księgi wieczyste po adresie działki

Zgodnie z ustawą o księgach wieczystych i hipotece z 1982 r. (Dz.U.2008.116.731) księgi wieczyste są jawne, nie można więc zasłaniać się nieznajomością wpisów znajdujących się w księdze wieczystej. W praktyce oznacza to, że każdy może przeglądać księgę wieczystą, a jeśli dokona zakupu nieruchomości obciążonej hipoteką czy innymi roszczeniami bez uprzedniego sprawdzenia jej stanu – nie będzie mógł tłumaczyć się, że o tym nie wiedział.

Ze sprawdzeniem stanu prawnego nieruchomości nie ma problemu jeśli posiadamy numer księgi wieczystej. W przypadku zakupu – sprzedający powinien nam taki numer udostępnić. Jeśli jednak go nie posiada lub nie chce nam go podać – możemy sami ustalić numer księgi wieczystej po adresie działki. W takiej sytuacji nie będziemy jednak mogli skorzystać z portalu Ministerstwa Sprawiedliwości (gdyż przewiduje on wyszukiwanie tylko po numerze) a raczej z portali komercyjnych, które za niewielką opłatą takie numery, jak i inne informację są w stanie udostępnić i to w ciągu kilku godzin od wysłania zgłoszenia. Jeśli nie mamy dokładnego adresu nieruchomości możemy spróbować go ustalić lub szukać księgi wieczystej po numerze działki.

Sprawdź, które portale i w jakiej cenie udostępniają księgi wieczyste po adresie – tutaj.

 

 

Cena za 1 wyszukanie Wymagana rejestracja/logowanie Płatność online Płatność sms Wyszukiwanie po adresie/ nr działki/ nr księgi Pobranie pdf
wieczyste.pl 19 zł nie tak tak tak/ tak/ tak tak
znajdzksiege.pl 39,95 zł tak tak nie tak/ tak/ nie tak
ksiegiwieczyste.pl 39,99 zł tak tak tak tak/ tak/ tak tak* (odpłatnie)
hipoteki.pl 19 zł nie tak nie tak/ tak/ tak tak
[Głosów: 19   Average: 3.9/5]