hipoteki.pl - księgi wieczyste online

Hipoteki.pl – nowy portal do wyszukiwania ksiąg wieczystych

Konieczność szybkiego sprawdzenia numerów ksiąg wieczystych sprawiła, że na rynku pojawia się coraz więcej portali, które umożliwiają wyszukania kw po adresie, czy numerze działki. Dla nas jako użytkowników, jest to oczywiście bardzo korzystna sytuacja – możemy bowiem liczyć na konkurencyjne ceny i dużo lepsze funkcjonalności. Przez dość długi okres najpopularniejsze i największe portale utrzymywały swoje ceny na poziomie 39 zł za 1 wyszukanie. O Klientów próbowało walczyć – i nadal próbuje wieczyste.pl, które oferuje jedno wyszukanie kw za 19 zł. Niestety brakuje tam funkcji wyszukiwania numerów kw po ID działki – przez co wielu użytkowników ma problem ze znalezieniem dokładnie tej lokalizacji, o którą chodzi.

Podstawowe funkcje portalu

Naprzeciw tym wszystkim problemom – zarówno wysokim cenom, jak i brakiem niektórych funkcjonalności wychodzi nowy portal – hipoteki.pl. Z jego pomocą można szukać księgi wieczystej po adresie, ID lub numerze działki. Jeśli już posiadamy numery kw, możemy bez dodatkowych opłat wygenerować księgę w pdf i zapisać ją na swoim komputerze. To funkcja mogłaby wydawać się oczywista, a jednak poprzednie portale (poza wieczyste.pl) nie oferowały tego typu usługi lub kazały sobie za nią płacić.

Hipoteki.pl podobnie jak konkurenci oferuje pakiety wyszukiwań, dzięki którym cena za jedną transakcję jest jeszcze niższa. Docelowo można oszczędzić nawet 26% w porównaniu do ceny wyjściowej, czyli 19 zł. Jeśli zatem uświadomimy sobie, że możemy mieć jedno wyszukanie księgi wieczystej za 14 zł zamiast za 39,99 zł – różnica robi się spora.

Kolejna miła niespodzianka – podczas zamawiania numerów księgi wieczyste możemy zaznaczyć, czy chcemy fakturę do tej usługi. Jeśli zdecydujemy się na taką opcję – pojawi się na przy naszym zamówieniu i dodatkowo zostanie wysłana mailowo.

Oczywiście, jak każda witryna internetowa, także i hipoteki.pl nie są idealne. To, czego może niektórym brakować to przynajmniej na razie brak opcji płacenia SMS. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłości ta funkcjonalność zostanie dodana.

Czy warto korzystać z hipoteki.pl?

Na pytanie zawarte w tytule każdy z nas musi sobie odpowiedzieć sam. Na pewno wiele osób uważa, że płatne wyszukiwanie numerów księgi wieczystych to strata pieniędzy. Kto jednak nie ma wyjścia i musi z tego rodzaju wyszukiwania korzystać – może spróbować oswoić się z nowym portalem. Na tle konkurencji wygląda on bardzo nowocześnie, jednak korzystanie z niego nie powinno być problemem, gdyż wszystkie funkcje są czytelnie opisane.

P.s. – Inne płatne portale, dzięki kótrym znajdziesz księgi wieczyste po adresie lub numerze działki znajdziesz tutaj.

[Głosów: 25   Average: 3.7/5]